גיזום עצים בירושלים

גיזום עצים בירושלים עיר הקודש

גיזום עצים בירושלים

כתושב ירושלים אני שמח לבשר שהחל מחודש מרץ שמת 2020 עיריית ירושלים החלה לפנות גזם כמו שאר העיריות בימי גזם מוגדרים מראש בכל שכונה ושכונה.
לאחר מגעים רבים עם העירייה, דוחות, פקחים, צעקות וריבים, העירייה החליטה לעשות את הדבר הנכון, ולפנות את הגזם כמו כל העיריות בישראל.
מעתה לכל שכונה יוגדר יום איסוף גזם, כך שרק יהיה מותר להוציא החל משעה 12:00 יום קודם את הגזם עד הערב.
בכל מקרה, יש להתקשר למוקדם להודיע על הוצאת הגזם בכדי להקל על מחלקת התברואה בעירייה, וליידע אותם על מיקום הגזם, רחוב ומספר.
את הגזם יש להניח בחניה פנויה בקרבת הכביש, כך שלא תפריע לעוברים ושבים, במידה ויש מדרכה גדולה ללא חניה, ניתן להניח את הגזם על המדרכה מבלי לחסום את המעבר לעוברים ושבים.
מאחר ועיריית ירושלים עושה שימוש במשאיות גזם עם מנוף הרמה מיוחד יש לוודא כי הגזם אינו מונח על שובר מים, ברזים, ארון חשמל, עמוד ברזל או מתחת לכבל חשמל או טלפון, זאת כדי למנוע נזקים עתידיים כאשר המשאית לוקחת את הגזם.
לשירותכם ישנם גם קבלני גזם פרטיים העובדים בירושלים עם מקום מתאים לגריסת הגזם ומחזורו, ברשותו משאיות גזם והוא יוכל לעשות לכם שירות רב בפינוי הגזם באופן פרטי במחיר משתלם, כאמור במקרים מיוחדים, כאשר כמות הגזם היא חריגה, יש להשתמש בשירות של קבלן פרטי על מנת לפנות הגזם, עיריית ירושלים לא תקח כמויות גדולות מאוד של גזם. (במידה ויש כריתה של כמות גדולה של עצים).

גיזום עצים בירושלים

גיזום עצים בלבד לא נדרש כל רשיון, (במידה ולא משחיתים את העץ) ולכן מספיק לגזום אותו במידה הראויה והנכונה.
גיזום כזה נדרש לעתים ע"פ חוק - באם קבלתם התראה מפקח העירייה או מהמועצה האזורית בסביבת ירושלים.

לאן הולך הגזם בירושלים

הגזם בירושלים מפונה על ידי משאיות גזם של העירייה ומפונה ונגרט באתר העירייה לפינוי פסולת אורגנית בגבעת שאול. שם הגזם עובר מיון וגריסה.
עיריית ירושלים מובילה במחזור הגזם ומספקת לגינות התושבים והגינות הציבוריות מצע משבבי הגזם. באשר לגזעים, כנראה שהם נמכרים.

כריתת עצים בירושלים

כריתת עץ בירושלים כמו בכל מקום בארץ, בין בשטח ציבורי ובין בשטח פרטי דורש רשיון כריתה מיוחד. על מנת לקבל רשיון כריתה צריך סיבה מוצדקת לכריתת העץ.
בשלב הראשון יש למלא את הטופס האלקטרוני ולשלם אגרה (כ-100 שקלים) באתר האינטרנט של העירייה.
השלב השני הוא ביקור של אגרונום עיריית ירושלים בשטח בכדי להעריך את הסיכונים ולתת אישור אם צריך, במידה והעץ הוא עתיק או לשימור תתבצע התייעצות עם גורמים מוסמכים מקק"ל.
השלב השלישי הוא התקשרות עם גורם מבצע, וקבלת הצעת מחיר עבור כריתת העץ בבטחה. זה השלב שבו אני מגיע ונותן הצעת מחיר לכריתת העץ. אתם תמיד מוזמנים להתקשר במספר הטלפון 054-680-5830 לכל שאלה או בעיה, אשמח לעזור ולייעץ.

דקל קנרי - פגיעת חדקונית הדקל בירושלים

עץ דקל פגוע נדרש גם הוא לאישור כריתה, הדבר לא יארך הרבה זמן ותקבלו אישור בלא הרבה טרחה, כריתת העץ מבוצעת לרוב בעזרת משאית מנוף מאחר והגזעים כבדים מאוד.
אתם יכולים להשאיר את הגזע עומד, אך דבר אחד חשוב הוא הסרה של ראש העץ. ישנה סכנה רבה שהוא יפול, כי כל החלק הזה רקוב.

חפש יום הוצאת גזם:
קישורים שימושיים

ניתן להיעזר בקישורים להלן, על מנת להוציא אישורים ולבדוק יום פינוי גזם וגרוטאות לצורך קביעת יום גיזום עצים:

אתר העירייה פינוי גזם בקשת היתר כריתה